• Can Dostlarımızın Forumuna Hoş Geldiniz

3 kişiyi kaçırıp 15 milyon tl isteyen şüpheliler operasyonla yakalandı

  • Konuyu başlatan HABERTURK.COM
  • Başlangıç tarihi
H

HABERTURK.COM

Guest
<p><span>BURSA’da, D.A.(23) ve D.A.(21) kardeşler ile ortakları M.A.K.’yi kaçıran 5 şüpheli rehin aldıkları küçük kardeşin hayatına karşılık ağabeyi ve ortağından 15 milyon TL fidye istedi. D.A. ile M.A.K. yol uygulaması yapan polis ekipleri tarafından, rehin alınan kardeş ise operasyonla kurtarıldı. Gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.</span><br /><span>Olay, 30 Ağustosspan><br /><span>POLİS HAREKETLERİNDEN Ş&Uuml;PHELENDİ</span><br /><span>D.A.&rsquo;nın hayatına karşılık ağabey D.A. ile ortakları M.A.K.&rsquo;den 15 milyon TL fidye isteyen ş&uuml;pheliler D.A. ile M.A.K.&rsquo;yi Osmangazi il&ccedil;esi İsmetiye mevkinde ormana g&ouml;t&uuml;rmek i&ccedil;in yola &ccedil;ıktı. Eski Gemlik Yolu Caddesi&rsquo;nde rutin yol kontrol&uuml; uygulaması yapan Asayiş Şube M&uuml;d&uuml;rl&uuml;ğ&uuml;&rsquo;ne bağlı yunus ekipleri ş&uuml;pheli İbrahim Halil Yal&ccedil;ın (27), Bover Sadeba (25) ve Muhammed Ali Bilgin (24) ile ka&ccedil;ırılan D.A. ve M.A.K.&rsquo;nin i&ccedil;inde bulunduğu otomobili durdurdu. Ara&ccedil;ta bulunanların hareketlerinden ş&uuml;phelenen ekipler onları ara&ccedil;tan indirdi. Bu sırada polis ekiplerine olayı anlatarak ka&ccedil;ırıldıklarını s&ouml;yleyen D.A. ile M.A.K. yardım istedi. 3 ş&uuml;pheliyi g&ouml;zaltına alan ekiplerin ara&ccedil;ta yaptığı aramada da 1 adet tabanca ele ge&ccedil;irildi.</span><br /><span>REHİN TUTULAN KARDEŞ KURTARILDI</span><br /><span>Durumun bildirilmesi &uuml;zerine harekete ge&ccedil;en Gasp B&uuml;ro Amirliği ekipleri, ka&ccedil;ırılan D.A.&rsquo;nın rehin tutulduğu adresi tespit etti. D&uuml;zenlenen operasyonda D.A. kurtarılırken, Ahmed Sakın ve Ramazan Sakın yakalandı. G&ouml;zaltına alınan İbrahim Halil Yal&ccedil;ın, Bover Sadeba, Muhammed Ali Bilgin, Ahmed Sakın ve Ramazan Sakın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ş&uuml;pheliler tutuklanarak cezaevine g&ouml;nderildi.</span><br /><span>2 KARDEŞİN KA&Ccedil;IRILMA ANI KAMERADA</span><br /><span>&Ouml;te yandan, D.A. ile kardeşi D.A.&rsquo;nın otomobile bindiği sırada 5 ş&uuml;pheli tarafından ka&ccedil;ırılma anı bir iş yerinin g&uuml;venlik kamerasına yansıdı. G&ouml;r&uuml;nt&uuml;lerde, iki kardeşin otomobile bindiği sırada plakasız ara&ccedil;tan inen 5 kişiden 3&rsquo;&uuml;n&uuml;n kardeşlerin otomobiline bindiği, araca binen ş&uuml;phelilerden birinin direksiyon başında oturan kardeşin yerine ge&ccedil;erek aracı ka&ccedil;ırdığı ve diğer 2 ş&uuml;phelinin geldikleri ara&ccedil;la olay yerinden uzaklaşması g&ouml;r&uuml;l&uuml;yor.(DHA)</span></p>' align='left' style='padding-right:5px;' border='0' width='97' height='100' />
BURSA’da, D.A.(23) ve D.A.(21) kardeşler ile ortakları M.A.K.’yi kaçıran 5 şüpheli rehin aldıkları küçük kardeşin hayatına karşılık ağabeyi ve ortağından 15 milyon TL fidye istedi. D.A. ile M.A.K. yol uygulaması yapan polis ekipleri tarafından, rehin alınan kardeş ise operasyonla kurtarıldı. Gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay, 30 Ağustos'ta saat 16.00 sıralarında Nilüfer ilçesinde meydana geldi. D.A.ve kardeşi D.A.(21) iş yerlerinden çıkarak lüks otomobile bindiği sırada plakasız araç ile gelen 5 kişi tarafından silah zoruyla kaçırıldı. Kardeşleri tehdit ederek birlikte iş yaptıkları M.A.K.’nin evinin adresini öğrenen şüpheliler, onu da alıp zorla aynı otomobile bindirdi. Şüphelilerden Ahmed Sakın (30) ve Ramazan Sakın (27), kardeş D.A.’yı farklı bir araca bindirerek kaçırdı.
POLİS HAREKETLERİNDEN ŞÜPHELENDİ
D.A.’nın hayatına karşılık ağabey D.A. ile ortakları M.A.K.’den 15 milyon TL fidye isteyen şüpheliler D.A. ile M.A.K.’yi Osmangazi ilçesi İsmetiye mevkinde ormana götürmek için yola çıktı. Eski Gemlik Yolu Caddesi’nde rutin yol kontrolü uygulaması yapan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı yunus ekipleri şüpheli İbrahim Halil Yalçın (27), Bover Sadeba (25) ve Muhammed Ali Bilgin (24) ile kaçırılan D.A. ve M.A.K.’nin içinde bulunduğu otomobili durdurdu. Araçta bulunanların hareketlerinden şüphelenen ekipler onları araçtan indirdi. Bu sırada polis ekiplerine olayı anlatarak kaçırıldıklarını söyleyen D.A. ile M.A.K. yardım istedi. 3 şüpheliyi gözaltına alan ekiplerin araçta yaptığı aramada da 1 adet tabanca ele geçirildi.
REHİN TUTULAN KARDEŞ KURTARILDI
Durumun bildirilmesi üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, kaçırılan D.A.’nın rehin tutulduğu adresi tespit etti. Düzenlenen operasyonda D.A. kurtarılırken, Ahmed Sakın ve Ramazan Sakın yakalandı. Gözaltına alınan İbrahim Halil Yalçın, Bover Sadeba, Muhammed Ali Bilgin, Ahmed Sakın ve Ramazan Sakın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.
2 KARDEŞİN KAÇIRILMA ANI KAMERADA
Öte yandan, D.A. ile kardeşi D.A.’nın otomobile bindiği sırada 5 şüpheli tarafından kaçırılma anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, iki kardeşin otomobile bindiği sırada plakasız araçtan inen 5 kişiden 3’ünün kardeşlerin otomobiline bindiği, araca binen şüphelilerden birinin direksiyon başında oturan kardeşin yerine geçerek aracı kaçırdığı ve diğer 2 şüphelinin geldikleri araçla olay yerinden uzaklaşması görülüyor.(DHA)

Okumaya devam et...
 
Üst